تامین بودجه ی ترکیه توسط ایران


بنا به اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه ، در پنج ماه گذشته از سال جدید میلادی تعداد گردشگران ورودی از ایران به ترکیه با دو برابر افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از 850 هزار نفر رسید.

کشورآلمان با 666 هزار نفر و گرجستان 651 هزار نفر به ترتیب در رتبه های بعدی پس از ایران هستند که طبق این آمار میزان گردشگران ترکیه با بیش از سی درصد رشد همراه بوده است.

هر گردشگر ایرانی در کشور ترکیه ، بنا به اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور بطور متوسط حدود یک هزار دلار هزینه می کند درحالی که سرانه هزینه هر فرد گردشگر خارجی در ترکیه به طور متوسط حدود 680 دلار اعلام شده است.

با توجه به آمار 2.5 میلیون نفری تعداد گردشگر ایرانی که به ترکیه سفر کرده اند ، ایرانیان در سال گذشته بیش از 2.5 میلیارد دلار در این کشور هزینه کردند.

کشور ترکیه سال گذشته میلادی  میزبان 32 میلیون نفر گردشگر بوده است که میزان درآمد  26 میلیارد و 283 میلیون دلاری برای این کشور داشته است

نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که کشورش برای جذب 40 میلیون گردشگر خارجی با 32 میلیارد دلار درآمد گردشگری در سال جاری میلادی برنامه ریزی کرده است.

سفر گردشگری آژانس هواپیمایی , تور لحظه آخری , بلیط هواپیما چارتر ، تور ترکیه , تور استانبول آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری تور ایران گردی ایرانگردی تورهای میچکا تورهای آژانس مسافرتی میچکا تور نوروزی تورهای نوروزی میچکا مسافرت تور زیارتی سفر هوایی سفر زمینی سفر با قطار آژانس هواپیمایی بلیط چارتر چارتری بلیط هواپیما چارتر