بهترین زمان برای سفر به تایلند


بهترین زمان برای رفتن به تایلند

بهترین زمان برای سفر به تایلند

با این که آب و هوای تایلند به شدت متغیر است و هر سوی آن ساز خودش را می‌زند، اما می‌توان به جرأت گفت که هیچ زمان بدی برای رفتن به این کشور زیبا وجود ندارد و در تمامی فصول، چیزی برای گردشگران در آستین خود پنهان کرده است. اما اگر به دنبال این هستید که بدانید بهترین زمان سفر برای دیدن این کشور چه فصل یا ماهی است، ما در این مقاله برای شما توضیح می‌دهیم.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت ویزای تایلند و تور تایلند آژانس مسافرتی میچکا با شماره 88860024 تماس بگیرید.

 

سفر به تایلند در ماه ژانویه (۱۲ دی - ۱۲ بهمن)

سفر به تایلند در ژانویه - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

در این زمان از سال، هوای کل کشور خوب و متعادل است. احتمال کمی وجود دارد که باران ببارد. آب و هوای خنک‌تر در شمال کشور باعث می‌شود تا شرایط جوی مناسبی به وجود بیاید و تمام سواحل جنوبی کشور نیز، از گرمای آفتاب لذت ببرند.

رویداد‌های این ماه در تایلند

جشن سال نوی چینی (تاریخ آن متغیر است و ممکن است در ماه‌های آینده باشد)

جشن سال نو چینی - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

این رویداد تعطیلی رسمی نیست اما در سراسر کشور آن را جشن می‌گیرند. خصوصا در محله‌ی چینی‌ها در شهر بانکوک.

سفر به تایلند در ماه فوریه (۱۳ بهمن - ۱۰ اسفند)

سفر به تایلند در فوریه - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

در شروع این ماه، می‌توان چندین بارش را در سواحل شرقی این کشور پیش‌بینی کرد؛ اما بقیه‌ی کشور در هوای گرم و خشک خود باقی می‌ماند. تا حدی که در شمال این کشور تنها چندین ساعت می‌توانید از خنکی صبحگاهی لذت ببرید.

رویداد‌های این ماه در تایلند

نمایشگاه گل و گیاه چیانگ مای تایلند

نمایشگاه گل و گیاه چیانگ مای - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

نمایشگاهی که ۳ روز به طول می‌انجامد و مجموعه‌ای از گل‌های زیبا و خاص و گونه‌هایی که تنها در همین نمایشگاه می‌توان پیدا کرد.

نمایشگاه گل و گیاه چیانگ مای - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

سفر به تایلند در ماه مارس (۱۱ اسفند - ۱۲ فروردین)

تایلند در ماه مارس - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

یکی از بهترین مواقعی که تایلند آب و هوای خوب و دلچسب دارد همین ماه مارس است. هوای سرد شمال کم کم ناپدید شده و دمای هوا بین ۳۰ تا ۳۵ درجه‌ی سانتی‌گراد است. این بدین معنا است که به هر جای کشور سفر کنید، با سواحلی آفتابی رو به رو خواهید شد.

سفر به تایلند در ماه آوریل (۱۳ فروردین - ۱۱ اردیبهشت)

تایلند در آوریل - - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

آب و هوای تایلند در ماه آوریل بهتر از ماه مارس است و سیل گردشگران به این کشور راهی می‌شود. اگر قصد سفر به تایلند در این ماه را داشتید، حتما از مدتی قبل به فکر رزرو کردن هتل خود باشید تا انتخاب‌هایتان محدود نباشد. این ماه که مصادف با سال نوی تایلندی (سونگ کران) است، مساوی با تفریحات بیشتر و جمعیت بیشتر است.

ماه آوریل از بهترین زمان برای سفر به تایلند است

 

رویداد‌های این ماه تایلند:

جشن سال نوی تایلندی

این روز، سال نوی تایلندی است. بر روی مردم و خیابان‌ها آب معطر می‌پاشند تا سمبلی از پاک کردن گناهان و بدشانسی باشد.

سفر به تایلند در ماه مه (۱۲ اردیبهشت - ۱۱ خرداد)

سفر به تایلند در ماه مه - - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

یکی دیگر از بهترین ماه‌ها برای دیدن این کشور در ماه مه است که به دلیل استقبال زیاد گردشگران قیمت‌ها افزیش پیدا می‌کند. احتمال این که در طول این ماه بارندگی وجود داشته باشد، کم است. اما اگر می‌خواهید ساحلی همواره آفتابی در دسترس شما باشد، سواحل شرقی این خواسته‌ی شما را برآورده می‌کند.

سفر به تایلند در ماه ژوئن  (۱۲ خرداد - ۱۰ تیر)

سفر به تایلند در ژوئن -- تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

ماه ژوئن به این دلیل که خبری از سیل جمعیت گردشگران نیست، ماه خوبی برای سفر به این کشور است. تایلند در این موقع سال هوای آفتابی دارد و موقعیت‌های زیادی برای خرید ارزان و گشت و گذار نه چندان گران در اختیار شما می‌گذارد.

سفر به تایلند در ماه جولای (۱۱ تیر - ۱۰ مرداد)

سفر به تایلند در ژوئن - - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

دمای هوا در این ماه کاهش پیدا می‌کند و باد و باران هر چه بیشتر به سمت پایان ماه می‌رویم، بیشتر می‌شود. سواحل شرقی تایلند همچنان گرم و آفتابی باقی‌ می‌مانند اما جزایری همچون جزیره‌ی «کوسامویی» همچنان میزبان دانش‌آموزان است. بهترین موقع برای سفر به این کشور در این ماه، اوایل این ماه است.

سفر به تایلند در ماه آگوست (۱۱ مرداد - ۱۰ شهریور)

سفر به تایلند در آگوست - - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

سرتاسر کشور در حال بارندگی است و بارش شدید در شمال کشور کاملا طبیعی است. گزینه‌ی ساحل رفتن در این ماه منتفی است.

سفر به تایلند در ماه سپتامبر (۱۱ شهریور - ۹ مهر)

سفر به تایلند در سپتامبر - - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

این ماه رکورد‌دار بارندگی در کشور است و اگر هدف‌تان رفتن به سواحل این کشور است، بهتر است خیال ساحل رفتن و شنا کردن را از سرتان بیرون کنید. در عین حال، اگر قصد خرید ارزان دارید و نمی‌خواهید با انبوه جمعیت رو به رو شوید، این موقع از سال برای شما  بهترین موقع است.

سفر به تایلند در ماه اکتبر (۱۰ مهر - ۱۰ آبان)

سفر به تایلند اکتبر - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

بارندگی‌ها در اوایل ماه همچنان ادامه دارد و دمای هوا همواره سردتر می‌شود. در هر حال، اگر به دنبال هوایی خنک، رطوبت کمتر و بارندگی کمتر در اواخر ماه هستید، ماه اکتبر، زمان خوبی برای مسافرت به این کشور است.

رویداد‌های این ماه در تایلند

فستیوال گیاه‌خواران در تایلند

فستیوال گیاه خواران تایلند - سفر به تایلند در ماه دسامبر - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

این فستیوال ۹ روزه که در شهر «فوکت» برگزار می‌شود، بنا به باور چینی، اعتقاد دارد که اگر ۹ روز گوشت را از تغذیه‌ی خود حذف کنید، برای سلامت جسم و روان مفید است.

سفر به تایلند در ماه نوامبر (۱۱ آبان - ۱۰ آذر)

سفر به تایلند در ماه نوامبر -سفر به تایلند در ماه دسامبر - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

آفتاب به سواحل غربی کشور برمی‌گردد و طرفداران ساحل به آن مناطق روانه می‌شوند. اگر در اوایل ماه به این کشور بروید، خبری از سیل جمعیت و گردشگران نمی‌بینید. صبح‌های زود و شب‌های شمال کشور به دلیل نزدیکی زمستان، سردتر می‌شوند.

سفر به تایلند در ماه دسامبر (۱۱ آذر - ۱۱ دی)

سفر به تایلند در ماه دسامبر - تور تایلند میچکا - آژانس میچکا

در این ماه از سال، سواحل غربی کشور خودشان را برای جشن کریسمس و گردشگران آماده می‌کنند. اگر قصد سفر در این ماه را داشتید بهتر است از قبل همه‌چیز را رزرو کنید. تایلند در این موقع از سال بهترین هوای خود را دارد و به همین خاطر سیل جمعیت نیز به اینجا سرازیر می‌شوند.

آپارات میچکا

یوتیوب میچکا

اینستاگرام میچکا

گوگل پلاس میچکا

سفر گردشگری تایلند پاتایا آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری مالایی تور ایرانگردی تورهای گردشگری میچکا تور لحظه آخری میچکا تور تایلند تور میچکا تایلند تاریخ تایلند ادبیات تایلند واحد پول تایلند جمعیت تایلند تایلند در یک نگاه زبان تایلند دین تایلند مسلمانان تایلند ویزا تایلند تعطیلات رسمی تایلند تعطیلات مذهبی تایلند تاریخچه تایلند موقعیت جغرافیایی تایلند تایلند با میچکا دانشگاه های تایلند تایلندایی پایتخت تایلند همه چیز درباره تایلند سخنرانی همزمان در تایلند گدرنامه برای سفر دورن کشور تایلند هزینه تور تایلند هزینه تهیه پوشاک در کشور تایلند هزینه رومینگ همراه اول در کشور تایلند هزینه رومینگ ایرانسل در کشور تایلند هزینه سرویس موبایل در تایلند هزینه تفریح و ورودیه ها در تایلند لیست اقلام غذایی ضروری در کشور تایلند هزینه تهیه بلیت الکترونیک در تایلند فرودگاه هات یای تایلند هزینه سفر به تایلند پوکت دیدنی های تایلند جاذبه های تایلند جاذبه های گردشگری تایلند تور لحظه آخری تایلند