بافت تاریخی میبد به یونسکو


بافت تاریخی میبد به یونسکو 

پرونده ثبت بافت تاریخی شهر میبد در فهرست جهانی یونسکو به زودی تهیه شده و در سال ۲۰۲۰ به یونسکو ارسال می‌شود.

فاطمه دانش یزدی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از تلاش برای ارسال پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی میبد به یونسکو تا سال ۲۰۲۰ خبر داد. وی  در نشست مشترک با نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهرستان میبد، گفت که  بافت‌های تاریخی شهرستان میبد مانند منظومه‌ای می‌مانند که شارستان این شهر خورشید، تابنده آن است. 

دانش یزدی در ادامه گفت:

در سال ۲۰۲۰ میلادی این پرونده مراحل تهیه و تنظیم را طی کرده و برای یونسکو ارسال شد.

به گفته‌ی وی، یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شهرستان میبد، پتانسیل آن برای جذب گردشگر است که می‌تواند باعث رونق اقتصادی این شهر تاریخی شود.

دانش یزدی همچنین  گزارشی از اقدامات انجام شده در سال ۹۵ و اعتبارات ملی و استانی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارائه کرد.

دکتر «کمال دهقانی فیروزآبادی» نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بر لزوم تحقیق و پژوهش در عرصه میراث فرهنگی و حفظ و حراست بافت تاریخی با در نظر گرفتن رفاه حال مردم و ساماندهی محورهای گردشگری و لزوم تناسب معماری امروزی با معماری سنتی تاکید کرد.

منبع:ایسنا

کلمات کلیدی : آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

یونسکو ثبت جهانی میبد بافت