بارسلونا


بارسلونا - اسپانیا

بارسلونا (Barcelona)، مرکز کاتالونیا و دومین شهر بزرگ اسپانیا، در حاشیه دریای مدیترانه واقع شده است. بارسلونا یک شهر اروپایی به تمام معناسات: بازارهای رو باز، رستوران، مغازه، موزه و کلیسا. بارسلونا شهری است با تاریخچه ای غنی که مدتی تحت حکومت رومی ها بود و پس از آن بخشی از حکومت فرانک ها گردید تا اینکه بالاخره به استقلال رسید.

بارسلونا - اسپانیا
دروازه پارک سیتادلا

جاذبه های توریستی بارسلونا از تنوع خاصی برخوردارند. چند نمونه از آن ها عبارتند از: بندر با تله کابینی که فاصله 1450 متری را پوشش می دهد، کوهستان زیبای مونت سِرا با ساختمان ها و صومعه های قدیمی، معبد آگوستوس (متعلق به قرن اول قبل از میلاد). معروف ترین ساختمان شهر یعنی لاساگرادا فامیلیا و سواحل زیبا و آرام.

بازدید از شهر قدیمی یا سیوتات وِلا باید در صدرلیست کار های باشند که در بارسلونا انجام می دهید. این مجموعه بی نظیر گردشگری قسمت های مختلفی دارد مانند: خیابان لا رامبلاسی، میدان پلاکا دو کاتالونیا، محله گوتیک یا باری گوتیک .

بارسلونا - اسپانیا
موزه ملی

سایر فعالیت های جالب توریستی شامل این موارد می شوند: تله کابین سواری در سنت مونت جوئیک تماشای نمایش فِلامِنکو (یک نمایش سنتی اسپانیایی)، تور های دوچرخه سواری و تماشای مسابقات فوتبال در ورزشگاه نیو کمپ (ورزشگاه اختصاصی تیم فوتبال بارسلونا)، کروز سواری، نوشیدن سانگریا(نوشیدنی سنتی اسپانیایی)، تماشای تئاتر و سایر هنرهای نمایشی.

بارسلونا - اسپانیا
لاساگرادا فامیلیا

در بارسلونا هر ساله فستیوال های زیادی برگزار می شود که بیانگر فرهنگ خاص شهر و منطقه کاتالونیاست. مثلا فسـتيوال با شکوه کاوال کادا دو ریس که از 5 ژانویه شروع می شود و سه شبانه روز کامل ادامه دارد و فستیوال سنت جردی یا ولنتاین اسپانیایی.

بارسلونا - اسپانیا
ورزشگاه نیو کمپ