اولین قطار به ایستگاه کرمانشاه


اولین قطار به ایستگاه کرمانشاه

اولین قطار‌، شب گذشته (جمعه ۱۳ مردادماه) وارد ایستگاه کرمانشاه شد.

«اسدالله رازانی» استاندار کرمانشاه شب گذشته (جمعه ۱۳ مردادماه) با صدور پیامی‌ ورود اولین قطار به کرمانشاه را به مردم این استان تبریک گفت.

متن پیام استاندار کرمانشاه:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با لطف و عنايت خداوند متعال نخستين قطار در تاريخ استان كرمانشاه لحظاتی قبل با موفقيت وارد ايستگاه كرمانشاه شد. اين توفيق عظيم را به مقام معظم رهبری، به رئيس جمهور محبوب و به همه كرمانشاهيان سرافراز تبریک عرض می‌كنم.

طرح راه‌آهن غرب کشور به طول ۶۰۵ کیلومتر از ۱۵ سال پیش آغاز شده که از ایستگاه سمنگان در استان اراک شروع و با عبور از حوالی شهرهایملایر، نهاوند، کنگاور، صحنه، کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، گیلان‌غرب و قصرشیرین به شهر خسروی می‌رسد و هم‌اکنون مسیر ریل‌گذاری تا ایستگاه کرمانشاه به پایان رسیده و شب گذشته (جمعه ۱۳ مرداد) پس از سال‌ها چشم‌انتظاری مردم استان کرمانشاه، نخستین قطار به صورت آزمایشی به ایستگاه کرمانشاه وارد شد.

این طرح امکان ارتباط ریلی استان‌های غربی با تهران و شبکه راه‌آهن سراسری را فراهم می‌کند که این امر باعث رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بخش عظیمی از مناطق غربی کشور خواهد شد.

منبع :خبرگزاری صدا و سیما  - ایسنا

کلمات کلیدی : آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

ورود اولین قطار ایستگاه کرمانشاه ورود اولین قطار به ایستگاه کرمانشاه