اطلاعات ایرلاین معراج


 

شرکت هواپیمایی معراج

 

 

تاریخچه 

شرکت هواپیمایی معراج ازجوانترین ایرلاینهای داخلیست که  در سال 1389منطبق با استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری تاسیس و خدمات رسانی به مشتریان و  مسافران محترم رادر مسیرهای تهران،کیش و مشهد آغاز نمود . این شرکت با استفاده از تجارب مدیران و پرسنل خود ، خدمات  رسانی  به مشتریان را با استانداردهای بالای فنی و عملیاتی در بستر نوینی از ارائه خدمات و احترام به مشتری و مشتری مداری را سرلوحه کارهای خود قرار داده است. از جمله موارد شاخص این ایرلاین میتوان دارا بودن ناوگان حمل بار و مسافرمدرن با میانگین قدمت پایین  در کنار پرسنل جوان وبا تجربه جهت جلب اعتماد مشتریان محترم را نامبرد.

توسعه همزمان و همسوی ناوگان هواپیمایی معراج در کنار رشد توانمندیهای فنی و عملیاتی و ایمنی از شاخصه های مهم ایر لاین معراج در هدف گذاریهای خود بوده است که در کنار آن با ایجاد آموزشهای مستمر پرسنل و توسعه  زیر ساختهای مورد نیاز در جهت نیل به آن گام برمیدارد . هم اکنون این شرکت در شهرهای مهم از جمله تهران , مشهد ,شیراز , اصفهان,کیش , کرمانشاه و همچنین کشورهای ترکیه ,مالزی ,عراق , کویت و امارات دارای ایستگاه فعال بوده ودر حال ارائه خدمات و  سرویس دهی به مسافران و مشتریان خود میباشند.ایرلاین معراج در حال حاضر بدنبال خرید هواپیماهای جدید و توسعه ناوگان خود می باشد.

 

 

گواهینامه‌ها

این شرکت هوایی در سال ۱۳۹۲ موفق به کسب گواهینامه مدیریت تداوم صلاحیت پروازی شد. این گواهینامه به علت تدوین ساختارها و افزایش توانمندی در تعمیر و نگهداری اعطا گردید. این  گواهینامه برای اولین بار است که به یک شرکت هواپیمایی در ایران داده شده است.

 

ناوگان

ناوگان هواپيمائى معراج در بخش مسافربرى عادى متشكل از ٤ فروند هواپیماست. دو فروند از نوع  ایرباس 300 و دو فروند دیگرایرباس 320 هستند که در مسیرهای عادى از آنها استفاده می‌شود. ضمناً این شرکت دارای یک فروند هواپیمای ایرباس 321 و يك فروند  خانواده ایرباس ای 320 دو فروند بوئینگ 707 و یک فروند بوئینگ 737 همچنین دو فروند فالکن 50 نیز می‌باشد که دولتی بوده و در مسیرهای مسافربری استفاده نمی‌شوند.

 

عملکرد

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، در سال ۱۳۹۳ این شرکت با میانگین زمان تأخیر ۷ دقیقه‌ای کمترین تأخیرات پروازی را در میان شرکت‌های هواپیمایی دیگر داشت. در سال ۱۳۹۵ هواپیمایی معراج رکورد طولانی‌ترین پرواز ایرانی را با انجام پرواز هیئت دیپلماتیک جواد ظریف از سیدنی به تهران که به مدت ۱۷ ساعت بدون توقف و سوخت گیری انجام شد شکست.

حوادث

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، پرواز تبریز - مشهد ، پس از برخاستن به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در تبریز شد.