اطلاعات ایرلاین ایر فرانس


شرکت هواپیمایی ایر فرانس

نتیجه تصویری برای ایرفرانس

 

تاریخچه

شرکت هواپیمایی ایر فرانس، 83 سال پیش و در تاریخ 1933 تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی یکی از بزرگ‌ترین ایرلاین‌های دنیا محسوب می‌شود که به‌تازگی پروازهای خود به سمت تهران را از سر گرفته است. مرکز پروازهای این ایرلاین، فرودگاه شارل دوگل پاریس است. ایر فرانس در سال 2003 با کی‌ال‌ام ادغام شد و پس از آن، دامنه‌ی پروازهایش را گسترش داد.

 

 

ایر فرانس به مقاصد متعددی در دنیا پرواز دارد: بر اساس آماری که در سال 2011 توسط این هواپیمایی منتشر شده بود، ایر فرانس در آن زمان به 93 کشور در سراسر دنیا پرواز داشته که بدون شک این آمار در سال 2016 تغییر کرده است و تعداد این کشورها نیز بیشتر شده است. روزانه، حدود 335 پرواز از این فرودگاه انجام می‌شود که در مقابل سایر ایرلاین‌های مطرح دنیا، رقم قابل توجهی است.

مرکز پرواز های این شرکت فرودگاه شارل دوگل پاریس است. فرودگاه های اورلی پاریس، لیون- سنت اگزوپری، فرودگاه ساحلی نیس در فرانسه نیز به عنوان هاب ثانویه خدمت می کنند. ایر فرانس ایر ویز در ۷ اکتبر سال ۱۹۳۳ از ادغام ایر ارینوت، ایر یونیون، شرکت پرتال هوایی عمومی، شرکت بین‌المللی ناوبری فرانسه و حمل و نقل آرینه تشکیل شد. در سال ۱۹۹۰ اولین پرواز بین‌المللی ایر فرانس انجام شد.ایر فرانس در سال ۲۰۰۳ با ادغام شدن با KLM تبدیل به ایر لاین ملی فرانسه شد. در اکتبر سال ۲۰۰۱ شرکت ۱۲.۵۳ میلیارد یورو در آمد داشت. ایر فرانس در سال ۲۰۰۴ با اختصاص دادن ۲۵ درصد پروازهای اروپا، عنوان بزرگترین ایرلاین اروپا را از آن خود کرد.

کلاس‌های پروازی ایر فرانس به چهار کلاس فرست کلاسLa Première) (، بیزینس، پرمیوم اکونومی و اکونومی تقسیم می‌شود. صندلی‌های بخش فرست کلاس این هواپیمایی از چرم و چوب ساخته شده و برای هر مسافر، اتاقی کاملن جداگانه تعبیه شده است.

 

 

کلاس بیزینس ایر فرانس مجهز به صندلی‌های تختخواب‌ شو و مونیتورهای 16 اینچی برای هر مسافر است و جالب است بدانید که مونیتورهای این کلاس پروازی به 12 زبان زنده‌ی دنیا برنامه پخش می‌کنند.

ایر فرانس برای جلب رضایت تمامی مشتریانش، کلاس پروازی پرمیوم اکونومی را در کنار کلاس اکونومی به عنوان انتخاب دیگری برای مسافرانی که قصد دارند پروازی با قیمت مناسب و امکاناتی مشابه بیزینس را تجربه کنند، تدارک دیده است. کلاس پروازی پرمیوم اکونومی 38 صندلی در ایرباس A380، 32 صندلی در بویینگER300-77 و 21 صندلی در ایرباس A340-300 و A330-200 را برای مسافران این کلاس پروازی اختصاص داده است. سرویس کترینگ و سایر سرویس‌های کلاس پرمیوم اکونومی نیز  به‌سازی شده و نسبت به کلاس پروازی اکونومی، کیفیت بالاتری دارد.

در نهایت، کلاس پروازی اکونومی ایر فرانس، با کیفیتی بسیار بالاتر از این کلاس پروازی در سایر هواپیمایی‌ها، برای مسافران اکونومی، صفحه نمایش لمسی 10 اینچی با خروجی USBو نیم اینچ فضای بیشتر برای هر صندلی را نسبت به سایر ایرلاین‌ها اختصاص داده است.