اطلاعات ایرلاین اتحاد ایرویز


شرکت هواپیمای اتحاد ایرویز

 

هواپیمایی اتحاد

 

تاریخچه 

شرکت هواپیمایی اتحاد، Etihad Airways، در سال ۲۰۰۳ توسط خاندان سلطنتی شیخ نشین ابوظبی تاسیس گردید. پایگاه اصلی هواپیمایی اتحاد در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی بوده و دفتر مرکزی آن در شهرک خلیفه ابوظبی قرار دارد. «اتحاد ایرویز» در سال ۲۰۰۳ میلادی به مرکزیت شهر ابوظبی تاسیس گردید. هواپیمایی اتحاد با داشتن بیش از ۱۰۰ هواپیما، هر هفته بیش از یک هزار پرواز در برنامه خود دارد که به ۹۶ مقصد از سراسر جهان پرواز کرده و مسافران و بارها را جابه‌جا می‌کنند. 
اتحاد ایرویز در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۰.۳ میلیون مسافر را جابه‌جا نموده است که نسبت به سال قبل رشدی ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت امروزه جزو بیست شرکت مطرح هوایی جهان و یکی از پیشرفته‌ترین ایرلاین‌های منطقه خلیج‌فارس محسوب می‌گردد.
از ویژگی‌های بارز این شرکت، عقد قراردادهای متعدد همکاری با شرکت‌های مطرح هواپیمایی جهان و حتی پیمان اتحاد با آنهاست. از مشهورترین این شرکت‌ها می‌توان به داروین، ایربرلین، جت‌ایرویز هند و ویرجین‌ایر استرالیا اشاره نمود.

 

کابین‌ها در هواپیمایی اتحاد

اقامتی (تنها در ایرباس A380): این کابین ها ظرفیت یک تا دو نفر را داشته و تنها سوئیت‌های سه اتاقه هوایی هستند که شامل اتاق خواب، حمام و پذیرایی می‌باشند. تعبیه تلویزیون و مانیتورهای هوشمند متعدد و امکانات رفاهی لوکس از ویژگی‌های این نوع کابین‌های هستند.
فرست کلاس آپارتمانی (تنها در ایرباس A380): کابین‌های لوکس مشهور این شرکت هستند که جوایز متعددی را برای آن به ارمغان آورده‌اند. کلا ۹ کابین از این نوع در هواپیما موجود است که هر کدام دارای امکانات رفاهی و تفریحی هستند.
فرست کلاس سوئیت: نوعی دیگر از کابین‌های فرست کلاس است که صندلی‌های بلند راحتی و تلویزیون‌های ۶ اینج به همراه پرایوسی کامل در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

 


 

بیزنس استودیو: شامل تلویزیون ۱۸ اینچ و صندلی کاملا تخت‌شوی ۲۲ اینچی است.
صندلی اقتصادی: شامل صندلی‌های ۱۷ تا ۱۹ اینچ بزرگ و تاج اسکرین ۱۱ اینچی جهت سرگرمی است.

 

بار مجاز در هواپیمایی اتحاد

مقدار بار مجاز برای تمام کشورهای جهان به جز آمریکا، کانادا و برزیل به شرح زیر است:
فرست کلاس:  حدکثر وزن ۴۰ کیلوگرم و ابعاد    ۹۰×۷۲×۴۵ سانتیمتر
بیزینس کلاس: دو کیف با وزن کلی ۱۲ کیلوگرم با حداکثر ابعاد ۱۱۱ سانتیمتر در مجموع (مجموع طول و عرض و ارتفاع)
اکونومی: حداکثر وزن ۳۰ کیلو و ابعاد کلی ۹۰ سانتی برای قسمت بار و  یک کیف ۷ کیلویی با همان ابعاد به صورت همراه
وزن بار کودکان نیز نباید از ۱۰ کیلوگرم تجاوز کند.

 


 

 

ناوگان هواپیمایی اتحاد

هم اکنون این شرکت بیش از ۱۰۰ فروند هواپیمای مسافربری و باری در اختیار خود دارد که البته برخی از این هواپیماها توسط ایرلاین‌های دیگری همچون اطلس‌ایر، مارتین‌ایر، جت ایرویز و ... مدیریت می‌شوند.
 


 

اسپانسری و تبلیغات توسط هواپیمایی اتحاد

حاملی اصلی لیگ فوتبال آمریکا و کانادا در سال ۲۰۱۴، اسپانسر رسمی دسته اول لیگ فوتبال قبرس در سال ۲۰۱۳، حامی لیگ «هارلینگ»* جوانان ایرلند در سال ۲۰۰۸ و ...
*هارلینگ (Hurling): نوعی ورزش سنتی ایرلندی که شبیه راگبی است و یا بهتر است بگوئیم سرمنشا ایجاد ورزش راگبی شناخته می‌شود.

 

جوایز کسب شده توسط هواپیمایی اتحاد

این شرکت با وجود طول عمر کوتاه خود از زمان تشکیل جوایز متعددی را تصاحب کرده است. از مهم‌ترین این جوایز که تعداد آنها به ۳۰ عنوان می رسد می‌شود به موارد زیر اشاره نمود:

  • بهتری شرکت هواپیمایی جهان در سال ۲۰۰۹ از لحاظ داشتن بهترین صندلی‌های بیزینس کلاس

 


 

  • ایرلاین پیشرو جهان در سال ۲۰۰۹- ۲۰۱۰- ۲۰۱۱- ۲۰۱۲
  • ایرلاین پیشروی جهان در سال 2013 از لحاظ برتر بودن کابین‌های فرست کلاس
  • انتخاب شده توسط Skytrax به عنوان بهترین ایرلاین جهان در کابین‌های فرست کلاس در سال ۲۰۱۰ و در تمام بخش‌های کابین‌های فرست کلاس در سال ۲۰۱۳

بخش باربری هواپیمایی اتحاد

سه بوئینگ B777F، دو بوئینگ 400F-747 و چند ایرباس A330 و بوئینگ دیگر ناوگان ۱۰ فروندی باربری این شرکت را تشکیل می‌دهند که در سال ۲۰۱۲ حدود ۳۶۸ هزار تن بار را جابه‌جا نمودند. اگرچه هدف این شرکت حمل بیش از ۵۰۰ هزار تن بار در سال است.