اطلاعات ایرلاین آتا


شرکت هواپیمایی آتا

 

هواپیمایی آتا هواپیمایی آتا - هواپیمایی آتا

 

شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۷، به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی کشور ایران در شهر تبریز تأسیس گردید. نخستین پرواز ایرلاین آتا در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ همزمان با افتتاح این شرکت توسط وزیر راه و ترابری وقت، از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد مشهد صورت گرفت و پروازهای رسمی شرکت هوایی آتا از تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸۸ از تبریز به مقصد تهران انجام شد. شرکت هوایی آتا فعالیت خود را با ۴ فروند هواپیمای مک‌دانل داگلاس MD-۸۳ با ظرفیت ۱۶۵ نفر مسافر آغاز نموده و در حال حاضر این شرکت دارای ۶ هواپیمای بوئینگ MD و ۴ هواپیمای ایرباس آ-۳۲۰۰ می‌باشد.

ایرلاین آتا برنامه های جدی در راستای برقراری پرواز های خارجی به مقصد های استانبول ، مسکو ، بغداد ، آنکارا ، ایروان ، نخجوان ،  باکو و نجف دارد. و در حال حاظر با توجه به قدمت خود توانسته است  پوشش پروازی خوبی در پروازهای داخلی و خارجی برای خود رقم زند. عملکرد رو به رشد ایرلاین آتا باعث گردید تا این شرکت هوایی آتا در سال ۹۱ پنجمین شرکت از نظر جابه جایی مسافر گردد ، اما با برنامه ریزی مناسب این شرکت موفق شد در سال ۹۲ در جایگاه چهارم قرار گیرد. همچنین پیش بینی می شود با افزایش خطوط پرواز این شرک هواپیمایی رتبه جابه جایی ایرلاین آتا روز به روز بهتر گردد. 

اطلاع رسانی از آخرین وضعیت پروازها به مسافران از طریق پیامک های تلفن همراه را از دیگر برنامه های این شرکت هواپیمایی است . در این پیامک ها آخرین وضعیت پروازها به اطلاع مسافران می رسد تا همه مسافران برای رفت و آمد خود در مبدا و مقصد برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

 

ناوگان هواپیمایی آتا هواپیمایی آتا - هواپیمایی آتا

 

ناوگان هوایی ایرلاین آتا در حال حاظر متشکل از ۴ فروند ایرباس – ۳۲۰ با ظرفیت ۱۸۰ مسافر و ۶ فروند مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۳ با ظرفیت ۱۶۱ مسافر می باشد. ایرلاین آتا در حال حاظر مسیرهای داخلی و خارجی متعددی را پوشش میدهد که به زودی به تعداد آنها افزوده خواهد شد. ایرلاین آتا از مقاصد تبریز ، تهران و مشهد پروازهای داخلی و خارجی متعددی را برگزار می نماید.

کیفیت خوب پروازی ، کادر فنی ، اصول مشتری مداری و مدیریت خوب این شرکت هواپیمایی باعث گردیده است که جایگاه مناسبی بین مسافرین پروزاهای داخلی و خارجی کسب نماید و روز به روز به تعداد مسافرین آتا افزوده گردد.

شرکت هواپیمایی آتا داری مقاصد پروازی داخلی و خارجی مختلف است که در زیر به ذکر آنها پرداخته ایم.

مقاصد پروازی داخلی هواپیمایی آتا : تبریز، اردبیل، ارومیه، کیش، مشهد، اهواز، بندرعباس، تهران

مقاصد پروازی خارجی  هواپیمایی آتا : استانبول، تفلیس، بغداد

 

کابین هواپیمایی آتا هواپیمایی آتا - هواپیمایی آتا

کابین هواپیمایی آتا