ابوظبی


ابوظبی - امارات متحده عربی

ابوظبی (Abu Dhabi) پایتخت فدرال و مرکز دولت امارات متحده عربی، بزرگترین شهر این کشور و یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا است. این شهر در سی سال گذشته و به برکت چاه های نفت در این منطقه، به سرعت از یک روستای ماهیگیری به دولت شهری مدرن تبدیل شد.

ابوظبی - امارات متحده عربی
ورودی مسجد شیخ زاید

همچنین بيشتر ذخاير نفت و گاز كشور امارات در ابوظبي ميباشد بطوريكه 95 درصد از ذخاير نفت و 92 درصد از ذخاير گاز اين كشور را در خود جاي داده است.

ابوظبی - امارات متحده عربی
پارک دنیای فراری

دیدنی های این شهر شامل مسجد شیخ زائد (از بزرگترین مساجد دنیا)، ساحل کورنیش (ساحلی ۶ کیلومتری و زیبا)، میله پرچم(یکی از بزرگترین میله پرچم های دنیا که پرچم امارات بر فراز آن قرار دارد و ۱۲۳ متر ارتفاع دارد)، روستای میراث فرهنگی (در این مکان راه و رسم زندگی قدیمی مردم شهر به همراه بناها و وسایل بازسازی شده است)، پارک خلیفه (با هزینه ساخت ۵۰ میلیون دلاری، شامل آکواریوم، موزه، قطار شهر بازی و ...)، مرکز فرهنگی ابوظبی (شامل یک کتابخانه مجهز، برنامه های مخصوص کودکان، نمایشگاه های هنری و ... .) و یاس آیلند (شامل پیست فرمول یک ، پارک موضوعی فراری، پارک آبی و مراکز خرید بزرگ) می باشند.

ابوظبی - امارات متحده عربی
نمایی از یاس آیلند

فعالیت ها و تفریحات مختلفی نیز در ابوظبی وجود دارند مانند شنا، کلاس های ورزش و ایروبیک در هتل ها طبیعت گردی، بازدید از پارک ها، مسابقات شتر سواری، سافاری در صحرا، کروزهای دریایی و تور های هلیکوپتر گردی.

ابوظبی - امارات متحده عربی
آلدار ساختمانی سکه ای !