آگرا


آگرا - هند

آگرا (Agra) یا آگره نام شهری در شمال هند است که تاج محل در آن واقع شده؛ آگره در دوران طلایی خود پایتخت امپراطوری مغول بود و به همین دلیل میراث معماری در خور توجهی دارد.

دو جاذبه اصلی شهر که در لیست آثار باستانی یونسکو قرار دارند عبارتند از: تاج محلی و دژ آگرا. تاج محل مقبره ای عظیم از مرمر سفید است که علاوه بر بنای اصلی، چندین ساختمان زیبا، حوض های آب، باغ های زینتی بزرگ با درختان و بوته های گل و یک مغازه یادگاری فروشی کوچک را در خود جای داده. توصیه می شود حتما به همراه یک راهنما به این محل تاریخی بی نظیر بروید.

آگرا - هند
دژ آگرا

دژ آگرا مانند دژ سرخ دهلی است. این سازه عظیم هم یک کاخ زیباست و هم یک مرکز دفاعی با ابهت. از اینجا می توانید چشم اندازی خیره کننده از تاج محل داشته باشید.

آگرا - هند
معبد شاه جهان

سایر جاذبه های این منطقه عبارتند از باغ سااُمی، باغ رام و باغ مهتاب، معبد بالکِشوار، معبد کیلاش، معبد شاه جهان و معبد روالی مهاراج، مقبره سیکاندرا، مقبره اعتماد الدوله مقبره ماریام، مسجد جامع و بنای یادبود چینی کا روزا.

آگرا - هند
مقبره اعتماد الدوله

در اگرا علاوه بر بازدید از مکان های تاریخی می توانید این کارها را نیز تجربه کنید: تماشای فیلم در مجموعه آدلابس (اولین سینما ی تعاملی دنیا)، شرکت در فستیوال 10 روزه تاج مهاتساو (جشنواره هنر، فرهنگ و صنایع دستی)، تور آگر گردی با ریکشا (کالسکه های سنتی سبک چینی)، تورهای غذا و بازدید از منطقه تاریخی فاتحپور سیکری در نزدیک آگرا.

آگرا - هند
مقبره سیکاندرا