آنتالیا در یک ماه دو میلیون گردشگر داشته


حالا که ماه ژوئن تمام شده، وقت این است تا نگاهی به تعداد گردشگران شهر تابستانی و ساحلی آنتالیا بیندازیم، به گفته ی مسئولان ترکیه، دو میلیون گردشگر در ماه ژوئن ۲۰۱۸ به آنتالیای ترکیه سفر کرده اند که از این تعداد ۱٫۹۴ میلیون نفر گردشگر خارجی و و بیش از ۶۸ هزار نفر اهالی بومی خود ترکیه بوده اند. این رقم چشمگیر نشان از محبوبیت این شهر در میان گردشگران دارد البته  اصلا تعجب برانگیز نیست که شهری ساحلی و لوکس با  چشم اندازها و تفریحات ساحلی تا این حد بین گردشگران به شهرت رسیده است. تعداد گردشگران امسال نشان می دهد که آنتالیا نسبت به سال گذشته محبوب تر هم شده است چون در ژوئن سال گذشته تعداد گردشگران این شهر ۱٫۵ میلیون نفر بود.

گردشگران بیشتر از کدام کشورها به آنتالیا می روند؟ شاید کنجکاو شدید تا به جواب این سوال برسید؛ در فهرست گردشگران خارجی اول از همه روس ها قرار دارند و ۸۲۶ هزار نفر از اهالی روسیه در این مدت راهی آنتالیا شده اند. تعداد گردشگران روسی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۸٫۵۵ درصد بیشتر شده است.  پس از روسیه بیشترین گردشگران خارجی آنتالیا به ترتیب گردشگران آلمانی با ۲۵۴ هزار نفر، اوکراینی با ۱۵۳ هزار نفر، بریتانیا با ۹۱ هزار نفر و لهستان با ۶۶ هزار نفر هستند.

حتی این شهر موفق شد رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند: رکورد بیشترین تعداد گردشگر در یک روز! در تاریخ ۲۳ ژوئن تعداد گردشگران آنتالیا به ۷۹۴۸۵ نفر رسید که در نوع خود رکوردی بینظیر بود.

بگذارید بازه زمانی یک ماه را بزرگ تر و تعداد مسافران آنتالیا را در بازه زمانی ۶ ماهه بررسی کنیم؛ فکر می کنید چند گردشگر در ۶ ماهه اول ۲۰۱۸ سفر به آنتالیا را تجربه کرده اند؟ ۴٫۸۹ میلیون نفر که ۴.۶۵ میلیون از آن گردشگران خارجی بودند و از این تعداد ۱.۸۷ میلیون نفر از آن ها اهالی روسیه بوده اند.

هتل های لوکس آنتالیا با امکانات تفریحی و رفاهی اقامتی رویایی و راحت را برای مسافران رقم می زنند. بیشتر هتل های معروف و محبوب این شهر در کنار ساحل قرار دارند و با تفریحات ساحلی و پار ک های آبی تابستانی خنک و به یاد ماندنی را برایتان رقم می زنند. کمی از ساحل دل بکنید و خودتان را به محل پرجنب و جوش و رنگارنگ قدیمی برسانید، جایی پر از خانه های دوره عثمانی که با پشت بام های قرمز و دیوارهای سفید خودنمایی و اشتیاق پیاده روی در میان کوچه و پس کوچه ها را در شما بیدار می کنند. در اینجا جاذبه های زیادی برای تماشا هست اگر تاریخ دوست دارید به سمت محله قدیمی آنتالیا بروید و به تماشای  موزه آنتالیا، مناره ییولی، دروازه هادریان و … بنشینید. بدون شک یکی از دیدنی ترین جاذبه های آنتالیا بندر قدیمی اش است، بندری که در دل صخره های ساحلی پدید آمده و در احاطه ی کافه های بینظیر است. حتی با سفر به آنتالیا فرصت دیدن خرابه های باستانی هم نصیبتان می شود: شهرهای باستانی مثل آسپندوس، فاسلیز، ترمسوس شما را به رویایی تماشای ویرانه های هزاران ساله می رسانند.

سفر گردشگری آژانس هواپیمایی , تور لحظه آخری , بلیط هواپیما چارتر ، سفر تابستانی , آنتالیا آژانس مسافرتی میچکا تور لحظه آخری تور ایران گردی ایرانگردی تورهای میچکا تورهای آژانس مسافرتی میچکا تور نوروزی تورهای نوروزی میچکا مسافرت تور زیارتی سفر هوایی سفر زمینی سفر با قطار آژانس هواپیمایی بلیط چارتر چارتری بلیط هواپیما چارتر