آخرین هواپیما بوئینگ


آخرین هواپیما بوئینگ

شرکت هواپیمایی بوئینگ در نمایشگاه پاریس از آخرین و جدیدترین هواپیمای خود به نام MAX10 ۷۳۷ رونمایی کرد.

شرکت هواپیمایی بوئینگ با هدف به دست آوردن بخشی از سهم ازدست‌رفته خود از بازار جهانی هواپیماهای مسافربری که توسط رقیب این شرکت تصاحب شده است، از جت جدید خود در نمایشگاه پاریس رونمایی کرد.

«کلین مک آلیستر» مدیر بخش هوانوردی مسافری شرکت بوئینگ در این نمایشگاه گفت:

امروز افتخار دارم که به‌طور رسمی از آخرین و جدیدترین مدل خانواده بوئینگ ۷۳۷ با نام ۷۳۷ MAX10 رونمایی کنم.

مدل MAX10 بزرگ‌ترین و از به‌روزترین هواپیماهای سری ۷۳۷ بوئینگ است که با ایرباس A320 رقابت خواهد کرد. شرکت بوئینگ اعلام کرده است که با توجه به بهبود موتور جت و ایرودینامیک، این هواپیما از نظر مصرف سوخت بازدهی بالایی دارد.

۷۳۷ MAX10 ظرفیت حمل ۲۳۰ مسافر نفر را دارد و بوئینگ مدعی است که هزینه به کاربردن این هواپیما ۵ درصد پایین‌تر از هواپیمای جدید ایرباس با نام A321 نئو است.

با توجه به اینکه آخرین مدل بوئینگ توان حمل مسافر بیشتری نسبت به ایرباس دارد، توانسته است توجهات زیادی را به خود جلب کند. مک الیستر مدعی است که ۷۳۷ MAX10 به‌صرفه‌ترین و پربازده‌ترین هواپیمای تک‌راهروی جهان خواهد بود.

شرکت هواپیمایی BOC اولین شرکت سفارش‌دهنده این هواپیماست که برای خرید ۱۰ فروند از این هواپیما، ۱/۲۵ میلیارد دلار به شرکت بوئینگ پرداخت کرده است.

منبع : کن نیوز

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

هواپیمایی میچکا بوئینگ